Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Chmura tagów
Nowoczesne piecyki kominkowe na drewno Caminetti montegrappa
Nowoczesne piecyki kominkowe na drewno Caminetti montegrappa

Piecyk wolnostojący na drewno, popularnie nazywany kozą - często kojarzy się z stojącą gdzieś w koncie skrzynką do spalania drewna.

To oczywiście stereotyp. Caminetti Montegrappa, podobnie jak wielu innych wiodących producentów piecyków kominkowych udowadnia, że piecyk wolnostojący nie musi być nudnym, funkcjonalnym urządzeniem grzewczym. To może być ozdoba Twojego salonu! Ciekawa i zróżnicowana stylistyka, wyjątkowe walory estetyczne i doskonałe właściwości grzewcze, łatwy, szybki i przede wszystkim czysty montaż - to cechy, które spowodowały, że piecyki wolnostojące zaczynają dominować Europejski rynek kominkowy. 

Wielu z Was pomyśli, piecyki - tak są fajne, ładne, zajmują mniej miejsca i ich montaż nie wiąże się z uciążliwą operacją budowlaną, jaką jest zabudowa wkładu kominkowego. Wszystko to super ale co jeśli chcemy grzać nie tylko salon? Co jeśli pragniemy ciepła jeszcze w innych pomieszczeniach? Albo jeśli nasz salon jest tak duży, że piecyk nie da rady równomiernie i w miarę szybko zagrzać całego wnętrza? Otóż piecyki Caminetti Montegrappa stworzyła piecyk na drewno, który może zostać doposażony w nadmuch wymuszający konwekcję gorącego powietrza, dzięki czemu ciepło rozchodzi się szybko i pozwala na skuteczne wyrównanie temperatur w całym pomieszczeniu. Oczywiście możemy włączać lub wyłączać nadmuch w dowolnej chwili w zależności od potrzeb. A co jeśli braknie prądu? Nic, po prostu nadmuch przestanie działać a piecyk dalej będzie dawał przyjemne ciepło i cieszył nasze oko widokiem pięknego płomienia.

Brzmi obiecująco? A to jeszcze nie wszystko!

Unikalna konstrukcja wymiennika powietrznego o charakterze konwekcyjnym pozwala na zastosowanie wentylatora wymuszającego przepływ ogrzewanego powietrza i zwiększenie wydajności piecyka. Powietrze jest ogrzewane w kanałach poprowadzonych w tylnej ścianie paleniska i przechodzących nad deflektorem przez przestrzeń czopucha, w której panuje najwyższa temperatura i wylatuje z otworów ukrytych z kratką do pomieszczenia. Może się to odbywać w sposób naturalny (bez wentylatora) lub wymuszony - tutaj Caminetti Montegrappa oferuje dwa warianty - cichy wentylator zwiększający efektywność piecyka (poprzez wymuszenie konwekcji) - wariant dla jednego pomieszczenia lub dzięki zastosowaniu zestawu do DGP składającego się z wentylatora o podwyższonym sprężu, tłoczącego do 400 m3 powietrza na godzinę i systemowi klap pozwalającemu sterować kierunkiem przepływu tego powietrza. Klapy i wbudowane w piecyku 2 kanały wylotowe do dystrybucji gorącego powietrza pozwalają na zarządzanie i kierowanie gorącym powietrzem. Przy zamkniętych obu klapach powietrze kierowane jest do obu kanałów z których następnie może być rozprowadzone do innych pomieszczeń. Klapy otwarte dają możliwość wydajnego nadmuchu do pomieszczenia, w którym zamontowano piecyk. Możemy też korzystać z dowolnej konfiguracji - np. prawa klapa otwarta lewa zamknięta lub odwrotnie. W ten sposób możemy kontrolować nagrzewanie poszczególnych pomieszczeń. A dodatkowo żeby ułatwić kontrolę, producent wyposażył piecyk w płynną regulację obrotów wentylatora w wariancie z DGP. Wreszcie jest alternatywa dla tradycyjnych, nudnych i zajmujących sporo miejsca kominków! 

OK, powiecie, ale kominek można podłączyć do powietrza z zewnątrz, tak by nie zabierał nam tlenu i nie zużywał ogrzanego już powietrza i nie wyrzucał go kominem... a co z piecykiem? Oczywiście posiada możliwość przyłączenia powietrza z zewnątrz w standardzie. Jest ono rozdzielane i dostarczane do komory spalania. Powietrze pierwotne przez ruszt, powietrze wtórne do oczyszczania szyby i do paleniska oraz powietrze trzeciego stopnia do dopalania cząstek stałych i zwiększenia efektywności procesu spalania. Dzięki temu emisja spalin spełnia najwyższe Europejskie normy! Ograniczenie emisji i czystość spalin to krok w walce ze smogiem. Czyste i efektywne spalanie drewna to ekologiczny sposób ogrzewania. Drewno jest paliwem odnawialnym! Jego odpowiednie i efektywne spalanie w nowoczesnych urządzeniach pozwala na znaczne ograniczenie emisji i pozwala na ograniczenie gwałtownej eksploatacji kopalnych i niestety nieodnawialnych źródeł energii.

Jeśli chcesz cieszyć się magią ognia, ogrzewać swój dom, nie tylko salon, ograniczać niską emisje - czas wybrać jeden z piecyków na drewno Caminetti Montegrappa!!

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier - przedpłata) już od 1 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl