Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
Piec na pelet z płaszczem wodnym w dobrej cenie
Piec na pelet z płaszczem wodnym w dobrej cenie

Na rynku jest bardzo dużo propozycji różnych producentów piecyków na pellet z płaszczem wodnym. Oferta jest bardzo szeroka, podobnie jak i rozpiętość cenowa. Często spotykam się z pytaniami co jest lepsze, z czego wynikają tak duże różnice w cenie, które rozwiązania są lepsze i dlaczego?

Rozwój urządzeń na pellet powoduje mnogość nowych rozwiązań, które nie zawsze się sprawdzają lub po prostu wymagają dopracowania. Z moich doświadczeń serwisowych wynika, że nie zawsze najnowsze, zaawansowane i skomplikowane rozwiązania, mające na celu automatyzację i ułatwienie obsługi i pielęgnacji piecyka są słuszną drogą. Eva Calor postanowiła na solidne, acz proste rozwiązanie - pomysł zrodził się w odpowiedzi na potrzeby Klientów i relacje przekazywane przez ludzi takich jak Ja, mających bezpośredni kontakt z urządzeniami i użytkownikami. Z naszych serwisowych doświadczeń, popartych wiedzą zdobytą w praktyce i z informacji pozyskanych od Klientów, wynika jasna potrzeba niedrogiego, lecz naprawdę dobrej jakości urządzenia, które zamiast tryskać nowoczesną i często zbyt skomplikowaną technologią, zaoferuje łatwą, czytelną obsługę na co dzień, nie będzie sprawiało kłopotów eksploatacyjnych i co bardzo ważne - jego czyszczenie nie będzie skomplikowane. 

Odpowiedzią na te potrzeby jest ewidentnie piecyk Frida 13 kW od Eva Calor

Co może wyróżniać Fridę na tle "konkurencji" - prostota i funkcjonalność. Wiem, że to brzmi jak slogan, ale to chyba najbardziej trafny opis tego pieca. Frida nie jest najtańszym piecykiem tego typu na rynku, ale jej cena jest niewiele wyższa od najtańszych modeli oferowanych przez chińskich lub produkowanych w Serbii czy Bułgarii dla Włoskich marek piecyków. 

Zacznijmy od wyglądu - obudowa zaprojektowana tak, by nie podnosić niepotrzebnie kosztów, a jednocześnie bardzo estetyczna. Patrząc na Fridę widzimy współczesny model i kształt piecyka, a nie jak we wspomnianym powyżej przypadku, z odgrzewanym kotletem, czyli wycofany już z włoskiego rynku design z początków produkcji (z przed 15-tu lat) i w dodatku wykonanie pozostawiające nieco do życzenia.... Frida jest po prostu jak "małą czarna" - dobra niemalże na każdą okazję - nie ma tu niepotrzebnych fajerwerków stylistycznych - tylko czysta, prosta i funkcjonalna forma.

Ale to nie jej bryła i kształt, czy nieprzekombinowany sterownik są jej głównym atutem! To unikalna konstrukcja wymiennika zapewniająca maksymalnie łatwą pielęgnacji i czyszczenie, zarówno " na co dzień" jak i to okresowe. Rurowy wymiennik przepływowy wykonany z najwyższej jakości stali kortenowskiej, która dzięki swoim unikalnym właściwościom fizycznym gwarantuje wyjątkową żywotność i trwałość. Jednocześnie wymiennik został zaprojektowany tak, by bez użycia narzędzi można było go otworzyć i w sposób łatwy i bardzo szybki wyczyścić. Popiół i sadze powstające w procesie spalania pelletu oblepiające wymiennik powodują zmniejszanie sprawności - dlatego tak ważnym jest regularne czyszczenie wymiennika! Nawet urządzenia posiadające system manualnych drapaków do oczyszczania wymiennika nie gwarantują 100% skuteczności, a z upływem czasu i tak wymagają od nas dostania się do nich i gruntownego czyszczenia, zarówno wymiennika jak i samych skrobaków, które często przy długotrwałej eksploatacji się klinują. Model Frida nie posiada tego problemu. Prostota tego rozwiązania gwarantuje bezproblemową eksploatację. Rzadkie czyszczenie, jego nieregularność może powodować wiele zakłóceń pracy piecyka czy nawet awarii, zatem uproszczenie tego zadania do minimum to strzał w dziesiątkę. 

Wielu sprzedawców zapomina lub celowo nie wspomina o tym, że piecyki na pellet, mimo całej swojej automatyki nie są bezobsługowe. Tak, tak one wymagają niewiele, ale jednak! To urządzenia autonomiczne, ale tylko w określonym przedziale czasowym. A jakość oferowanego na polskim rynku paliwa (pelletu) powoduje, że nie można zapominać, że piece na pellet to piece na paliwo stałe i wymagają dozoru co pewien czas!!! To jest gwarancja bezproblemowej wieloletniej eksploatacji!

Piecyk Frida to świetna propozycja dla wielu zastanawiających się nad wyrzuceniem "śmieciucha" z domu i zastąpienie go nowoczesnym, zautomatyzowanym źródłem ogrzewania dla domu. Frida to zwarta, kompaktora konstrukcja, która nie zajmuje wiele miejsca, jest estetycznym urządzeniem oferującym wizję ognia w naszym wnętrzu. Dodatkowo posiada zbiornik pelletu o pojemności ponad 20 kg, co przy niewielkich wymiarach olbrzymia zaleta tego modelu.

Czy Frida ma jakieś wady - na pewno, ale ja po ponad rocznej eksploatacji Fridy ich jeszcze nie odkryłem.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier - przedpłata) już od 1 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl